Wśród nich są również druhowie z naszej gminy – jednostki OSP Korzybie oraz OSP Kępice. Od wielu godzin wspierają działania ratowniczo-gaśnicze, zapewniają zaopatrzenie wodne, obsługują sprzęt, monitorują sytuację z powietrza przy wykorzystaniu drona oraz zabezpieczają teren i gotowość operacyjną w regionie.
Warto pamiętać, że druhowie OSP to ochotnicy, którzy po zakończonych działaniach wracają do swoich rodzin, pracy i codziennych obowiązków. Mimo to, gdy pojawia się zagrożenie, są gotowi nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy.
???? Dziękujemy wszystkim strażakom za ich poświęcenie, wytrwałość i służbę.
fot. Ochotnicza Straż Pożarna Kępice, Ochotnicza Straż Pożarna w Korzybiu, Komenda Miejska PSP w Słupsku