Nowe oznakowanie przejazdów kolejowych w Gminie Kępice

19 czerwca 2026 9:12

Na wybranych przejazdach kolejowych na terenie naszej gminy pojawiły się dodatkowe znaki STOP wyposażone w aktywne oświetlenie. Zostały one zamontowane m.in. w Korzybiu, Kępce, Kruszce i Biesowicach.

Gdy do przejazdu zbliża się pojazd, znak zaczyna emitować światło, zwiększając swoją widoczność i przypominając kierowcom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności.

Oznakowanie zasilane jest energią słoneczną, dzięki czemu działa niezależnie od sieci energetycznej.


Montaż znaków był możliwy dzięki realizacji projektu „Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach drogowo-kolejowych kat. D w woj. pomorskim oraz w woj. warmińsko-mazurskim”, realizowanego przez CZMUDA GROUP Sp. z o.o. jako partnera i operatora wykonawczego projektu, we współpracy z Fundacja Energa, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Pomorskie Towarzystwo Miłośników Kolei Żelaznych.


Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych zależy od nas wszystkich. Pamiętajmy o zatrzymaniu się przed znakiem STOP i upewnieniu się, że przejazd jest bezpieczny.