Rozpoczynamy kolportaż ciekawej gry. Idealna na rozpoczynające się ferie.
– Chcemy zainteresować tą grą całe rodziny. To okazja do wspólnego spędzania czasu, ale także do edukacji najmłodszych – mówi Karolina Brzezińska Ugorek z Urzędu Miejskiego w Kępicach. Gra powstała w ramach realizowanego projektu pn. „Ochrona rodzimej przyrody przed inwazją barszczu Sosnowskiego, rdestowca ostrokończystego oraz nawłoci kanadyjskiej w Gminie Kępice i Kobylnica”. Wcześniej rozpowszechniane były także kalendarze i ulotki promocyjno – edukacyjne. – Gra w sposób przystępny opisuje ważne elementy związane z ochroną rodzimych gatunków przyrody. Akcja gry osadzona jest na terenie dwóch gmin – Kępic i Kobylnicy – dodaje urzędniczka. Do gry dołączone są karty, które gracz pobiera w zależności od wylosowanego pola. Na kartach umieszczone są ciekawe informacje, a dodatkowo przyznają graczom punkty lub wymuszają wstrzymanie kolejki.
Gry zostały przekazane do biblioteki i wszystkich filii bibliotecznych oraz świetlic na terenie naszej gminy. – Nasi mieszkańcy chętnie sięgają po planszówki. Cieszymy się z kolejnej gry, tym bardziej, że nawiązuje ona do naszych okolic. Wkrótce gry trafią do naszych świetlic – mówi Marta Borodziuk, dyrektor Biblioteki Miasta i Gminy Kępice. Po feriach, gry zostaną także przekazane także do naszych szkół.
Tymczasem zapraszamy naszych czytelników do zabawy. Pod postem na naszym profilu Facebook należy zamieścić zdjęcie, pokazujące jak aktywnie spędzacie czas w trakcie ferii. Nie ograniczamy wieku, każdy może wziąć udział w zabawie. Upominkiem dla uczestników będą właśnie nowe gry. Będziemy je wręczać, do wyczerpania zapasów.
Gmina Kępice realizuje projekt pn. „Ochrona rodzimej przyrody przed inwazją barszczu Sosnowskiego, rdestowca ostrokończystego oraz nawłoci kanadyjskiej w Gminie Kępice i Kobylnica”, współfinansowany ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu: „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu”, obszar programowy: Środowisko. Celem projektu jest ochrona bioróżnorodności ekologicznej, poprzez eliminację inwazyjnych gatunków obcych tj. barszczu Sosnowskiego, nawłoci kanadyjskiej oraz rdestowca ostrokończystego i promocję gatunków rodzimych.