Dzień pełen wrażeń, emocji i świetnej zabawy. W ostatni dzień lipca, oficjalnie otwarto saunę nad jeziorem w Obłężu.
Wielu amatorów dobrego relaksu, czekało na ten moment od dawna. Choć pogoda momentami płatała figle, to jednak wszyscy, którzy wzięli udział w dzisiejszej uroczystości, z pewnością zapiszą ją na długo w swojej pamięci. Kępiccy samorządowcy – Magdalena Majewska i Marek Busłowicz wraz z Danutą Wawrowską, radną Sejmiku Województwa Pomorskiego, dokonali oficjalnego otwarcia zlokalizowanej nad jeziorem sauny. – Cieszymy się, że nasz ośrodek tak wspaniale się rozwija. Sauna będzie służyła nie tylko w sezonie, ale cały rok. To z pewnością będzie napędzać dalszy rozwój turystyczno – rekreacyjny naszej gminy – mówiła Magdalena Majewska, Burmistrz Kępic. O prężnym rozwoju gminy wspominała radna Danuta Wawrowska. – Podziwiam Gminę Kępice i tutejszych samorządowców za wspaniałe pomysły, niezłomne dążenie do ich realizacji i świetną współpracę. Ta inwestycja z pewnością przyniesie wiele korzyści zarówno dla zdrowia samych mieszkańców, jak i promocji turystycznej tego regionu – mówiła Danuta Wawrowska. Po oficjalnym otwarciu, uczestnicy zwiedzili pomieszczenia sauny oraz korzystali z jej uroków oraz dobroczynnego działania tężni. Organizatorzy w ramach otwarcia strefy relaksu, przez cały trwający weekend, zaoferowali gościom bezpłatne korzystanie z nowej sauny. – To świetny pomysł, z pewnością będziemy tu często wracać – komentowały pierwsze osoby, które z niej skorzystały. Całe popołudnie wypełnione byłowieloma atrakcjami – animacjami dla dzieci, rozegrano mecze piłki plażowej. Był trening zorganizowany wspólnie z siłownią Vacu Activ Gym oraz pokaz Wakeboardingu.
Szczegółowa relacja z dzisiejszej imprezy oraz historia realizacji sauny w Obłężu już niebawem w najbliższym wydaniu „Pulsu Kępic”.
Operacja pn. „Rozwój ośrodka „Sobótka” i nadanie mu nowych funkcji rekreacyjno – turystycznych związanych z działalnością rybacką” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, działania „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność” objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.